Kuluçka makinesi temizliği !

Kuluçka makinesi temizliği ! Kuluçka Makinemizde temizliğin önemi içinde bulunduğumuz bu pandemi döneminde daha da anlam kazanmıştır. Temiz olmayan kuluçka makinesinde Ne oluyor da sorunlar çıkıyor. neden temizlik bu kadar önemli ?

Bakteri ve mikropların tamda istediği sıcak ve nemli ortam dan dolayı neredeyse her kuluçka öncesi kuluçka makinenizin temizlenmesi gerektiğini mbk kuluçka mahmut baba olarak önemle belirtmek isterim

Ben makinemi nasıl temizliyorum bu konuda daha önce bir video hazırlamıştım istersen en çok hangi kısmı temizliyorum bir göz at kuluçka makinesi temizliği için çamaşır suyu ve bulaşık deterjanı kullanıyorm.

makinede temizlik yaparken özellikle en çok kir kiriken kuluçka makinesi arka kapakta bulunan ısıtıcı fan etrafını temizlemeye özen gösteriyorum. Kuluçka makinemizde yumurta embriyo oluşumunu olumsuz etkileyen bu kir tabakasının ana merkezi haline gelen fan mutlaka özenle temizlenmelidir.

Kuluçka makinemizin daha uzun ömürlü olması için özellikle rezistansın korunması için küflenmelere karşı koruma sağlanması için temizlik sonrasında da makineyi buharlama kısmı kapatılarak kurutma maksatlı birkaç saat çalıştırmanızı da tavsiye ediyorum.

Kuluçka makinemiz temizlendi ya şimdi sıra kimde?

Tabiki buhar cihazımızda sıra bunun için buhar cihazımızın nözü,l kısmı yanı buharı çıkartan kısmın çok fazla bastırmadan temiz ve ıslak bir bez ile ovalanması. ve su ile temizlenmesi yeterlidir

kuluçka makinesi temizliği
kuluçka makinesi temizliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir