Ticari Ünvan : SARE E TİCARET MAHMUT BABA (Bundan böyle www.mahmutbaba.com” olarak anılacaktır) Adres : IHLAMURKUYU MAH/SEMT KIRKPINAR SK. NO: 25 IÇ KAPI NO: 1 ÜMRANIYE/ ISTANBUL Telefon : 0216 611 70 73

E-posta: info@mahmutbaba.com

1.www.mahmutbaba.com’dan kredi kartı (Visa, MasterCard), ve banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. 3 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilmektedir.

2. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

3. onsekiz yaşından küçük kişiler “ www.mahmutbaba.com ” ’den alışveriş yapamazlar.

4. www.mahmutbaba.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyesi ve fatura eşliğinde teslim etmektedir.Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV fiyata dahildir.Müşteri satın aldığı her ürünün Kargo ücretini kendisi ödemektedir.

5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza…) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

6. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler stoklarımızda tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır.

Eğer siparişinizi banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyseniz, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile www.mahmutbaba.com’ un bir ilgisi yoktur. Bu yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM`ler üzerinden yapmanız önerilir.

7. Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin kabul tarihinden itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı www.mahmutbaba.com taahhüt eder. Müşteri geri iade ettiği ürünün Kargo ücretini kendisi ödeyecektir. Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve müşteri talepleri doğrultusunda özel hazırlanan ürünlerdir. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin www.mahmutbaba.com’a ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.

8. Müşteri, www.mahmutbaba.com internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onay verdiğini müşteri peşinen kabul ve beyan etmiştir. www.mahmutbaba.com den alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul ve teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.